Strefa dla ciebie

Zestaw porad budowlano-remontowych


Kontrolujesz? Zyskujesz

Kontrolujesz? Zyskujesz

Pozostawienie ekipy remontowej samej sobie podczas remontu mieszkania i odbiór prac dopiero po ich wykonaniu to nienajlepsze rozwiązanie. Odbierasz sobie tym samym możliwość szybkiej reakcji, gdy coś idzie niezgodnie z Twoim zamysłem. Naprawa błędów powstałych podczas remontu może kosztować Cię nie tylko nerwy, ale i dodatkowe pieniądze i czas. Jak tego uniknąć?

Remont domu podziel na etapy

Zarówno dla swojej wygody, jak i możliwości lepszego kontrolowania postępów prac, warto umówić się z ekipą na remont mieszkania krok po kroku. Jeśli masz do wyremontowania kilka pomieszczeń,zacznij od jednego. Dzięki temu na żywo przekonasz się, czy specjalista dobrze wykonał swoją pracę. Jeśli nie – możesz zrezygnować z usług tej firmy remontowej nim obdarzy ona swoją opieką kolejne wnętrze.

Na etapy możesz podzielić nie tylko prace remontowe i ich odbiór, ale także rozliczanie się z ekipą remontową. To uczciwe rozwiązanie dla obu stron, a przy tym korzystne także dla Twojego portfela – łatwiej bowiem zapłacić wynagrodzenie w ratach niż w całości.

Sprawdzaj wiedzę fachowca

Przed rozpoczęciem remontu poczytaj nieco o podstawowych robotach, które zostaną przeprowadzone w Twoim mieszkaniu. Dowiedz się, jakie techniki się sprawdzają, a których lepiej unikać. Nie chodzi o to, abyś stał się w krótkim czasie specjalistą w dziedzinie budowlanki, warto jednak mieć podstawową wiedzę w tym zakresie.

Podczas rozmów z firmą remontową śmiało pytaj o techniki, jakimi wykonują swoje obowiązki.Umożliwi Ci to sprawną kontrolę postępu prac. Przy okazji fachowcy nabiorą nieco respektu wobec swojego zleceniodawcy i będą mieli świadomość tego, że w tym przypadku jakakolwiek „fuszerka”nie przejdzie.

W kontroli ekipy remontowej nie chodzi o to, abyś stał się recenzentem, chodzącym krok w krok za fachowcem i wytykającym mu błędy w sztuce. Jeśli podejdziesz do tego z odpowiednim wyczuciem,uda Ci się nawiązać rzeczową współpracę ze specjalistami i będziesz miał pod kontrolą postępy remontu.

Udostępnij artykuł

 Udostępnij mailem


Dodaj komentarz

Brak komentarzy